Folkmuusikal "Nuga terava" (Eesti)

http://silence.pri.ee/kalevipoeg/index.php?page=Yritus

Esinejaga seotud kontserdid:

27.05.2007 16:00 - 17:00 Nõmme Spordikeskuse lava

Tutvustus:

Pelgulinna folklooriklubi ja ansambel Sisters by Mistake.

Projekt Kalevipoeg
Projekt Kalevipoeg on hulk andekaid noori inimesi, kelle vajadus ennast väljendada realiseerus seekord folkmuusikali näol. Muusikali autorid - Kreete, Liisi ja Maali - on rahvamuusikaga tegelenud juba maast madalast, nii lauldes ja pilli mängides kui ka teiste pillimeeste saatel tantsu lüües. Kampa võeti ka lähimad sõbrad, tuttavad ja Pelgulinna Folklooriklubi liikmed, kes ühel või teisel moel ilusad-targad-osavad. Kokku sai üsna kirju seltskond ja kindlasti vaatamist väärt etteaste.

Pelgulinna Folklooriklubi
Pelgulinna Folklooriklubi loodi aastal 1985. Klubis tähistati koos rahvakalendri tähtpäevi, lauldi, tantsiti, mängiti pilli... Esineti nii Eestis kui ka välismaal. Kahekümne aasta jooksul on terve põlvkond noori klubis üles kasvanud ja niiöelda "võimu enda kätte võtnud": eks noored taha ju ikka katsetada, uurida ja midagi uut luua. Nii seletatigi alguses üsna kahtleval seisukohal olnud klubi vanematele ja auväärsematele liikmetele, et sellest pole hullu midagi, kui rahvalaul vahelduseks kõlab nagu rokklugu või bossa. Ja proovid folkmuusikaliga võisid alata...

***
On Issanda aasta Eestimaal. On kevad. Tsaaririik valmistub sõjaks. Olles õndsas teadmatuses ohust, mis kui hellebard nende peade kohal ripub, täiuslikus tasakaalus, veedavad noored Eesti mehed Ants ja Kaarel metsas lõbusasti aega, otsides pajusid. Leiavad nad selle asemel aga midagi hoopistükkis erutavamat...
Siit saab alguse armastuse kolmnurk, mis kui oma Bermuuda kolleeg tõmbab endasse ning põrmustab noori südameid. Kolmnurk ju teatavasti tasakaalus ei püsi (hoolimata sellest, mida matemaatikud väidavad), ning sellest saab aru ka Kaarel, kes punub keeruka intriigide võrgu, mille tulemusena Ants peab lahkuma oma armsamast.
Kuid sellega Kaarli mahhinatsioonid ei lõpe. Oli ju Antsust lahtisaamise ainus põhjus see, et hakata ise Manniga plaani pidama. Plaan on vahe nagu nuga, ent fortuuna tahtel pääseb Ants 25-aastasest sõjakohustusest ning konflikt jõuab haripunkti. Lahendust peate juba ise vaatama.
***
Ainulaadne meistriteos - Folkmuusikal kolmes pildis, kus jätkub nii nalja kui pisaraid, suurtest tunnetest ja kiremõrvadest rääkimata. Saate olla tunnistajaks, kuidas imepärane lugu saab räägitud läbi rahvalaulukeele. Iga pärimusmuusika sõbra jaoks on nendes lauludes kindlasti nii äratundmisrõõmu kui ka üllatusmomente. Etenduse ajal kaasalaulmine on kõike muud kui keelatud.

Liikmed:

Tegelased
Jutustaja/vanamoor - Liisi Laasik
Manni - Kreete Mägi
Ants Olevipoeg - Oskar Laasik
Kaarel Kalevipoeg - Jaagup Kippar
Liisu - Aili Soidla
Teele - Triinu Tults
Astra - Astra Kütt
Anni - Ann Muuga
Pillimees - Eduard Einmann
Koor - Reet Ehelaid, Nanny Lehtsi, Maie Uhtlik, Ele-Reet Ehelaid, Aino
Kalle, Urve Mägi, Urve Sutermäe, Ingrid Kalm, Rando Sutermäe, Aino Mänd,
Tiia Järve

Bänd - Sisters by Mistake
Kitarr - Indrek Haav
Basskitarr - Astrid Valdmann
Trummid - Aladar Rebane
Viiul - Liisi Laasik (külalisena)
Kitarr - Marco Saluste (külalisena)