VIRRE (Eesti)

http://www.virre.ee

Esinejaga seotud kontserdid:

27.05.2007 17:00 - 18:00 Nõmme Spordikeskuse lava

Tutvustus:

Ansambel sai esmakordselt kokku 1998. aastal Baltimore'i Eesti Majas. Esimesed paar aastat koosnes ansambel kolmest liikmest (2 viiulit ja kitarr) ja esinemisnimeks oli "Torop, Jaama, Kaasik". 2001. aastal ühines nendega neljas liige (löökpillimängija). Samal aastal leiti ka nimi, mis esindab ühtmoodi hästi nii ansamblit kui ka selle esitatud muusikat - "Virre". Ehk nagu virre, millest aja jooksul saab kasvades ja tugevemaks muutudes hea õlu, nii ka on grupi muusikaga - see läheb aastatega aina paremaks tegemata vähimatki järeleandmist.

Koosoldud aastate jooksul on grupp saavutanud aina suuremat populaarsust. On osaletud juhtivatel folkmuusika festivalidel, esinetud erinevatel rahvamuusika kontsertidel nii Eestis kui ka välismaal (sh. USA, Norra, Soome, Taani, Belgia, Poola, Saksamaa). 2002. aasta suvel andis grupp välja oma esimese CD pealkirjaga "Esimene" ja 2004. aasta suvel teise CD, mil nimeks "Teine".

"Virre" ühendab suurepäraselt traditsioonilise Eesti viiulimuusika ja oma improvisatsioonioskuse. Hiljuti on lisaks viiulipaladele mängukavva võetud ka lood, mis on algselt esitatud teistel instrumentidel, samuti mõned arran˛eeringud vaimulikust rahvamuusikast ja rahvalauludest.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et "Virre" esindab kõiki Eesti rahvamuusika stiili eripärasid - lõbus (meelt lahutav), melanhoolne, optimistlik.

Liikmed:

Toomas Torop - vioola
Ürjo Jaama - viiul
Kristjan Priks - löökriistad
Triinu Taul - laul, torupill
Ott Kaasik - oktavmandoliin
Kaarel Liiv - bass