Esinejad

AULI (Läti)

Läti torupilli- ja trummiansambel, kes esitab läti tantsu- ja torupillilugusid.
Loe lähemalt »

Ballinderry Band (Eesti)

Band tuli kokku 2005.a. detsembris ning 2006.a. jaanuaris läks tõsisemaks tööks. Roland tegi eelmisel aastal algust iiri laulutekstide tõlkimise ja uute sõnade kirjutamisega, sest sealsete laulude elulähedus ja elutarkus peab ka meie publikule kättesaadavaks saama. Keilas leidusid asjalikud kitarrimängijad Ivo ja Jürgen ja nii sai idee teoks.Oleme üles astunud Tallinnas, Tartus ja Keilas. Varsti teeme plaadi kah - otsige hästi varustatud kauplustest.
Loe lähemalt »

ESZTENAS (Ungari)

Esztenás moodustati 2002. a. Kirde-Ungaris Miskolcis. Ansambel esitab Moldovas ja Rumeenias elava ungari etnilise vähemusrahvuse csango traditsioonilist muusikat, – eelkõige nende tantse ja tantsumuusikat, aga ka rahvalaule ja ballaade.
Kasutatakse peamiselt rahvapille, kuid üritatakse ka kaasaegsete instrumentide abil uusi helisid luua. Ansambli esimene CD-plaat “Hétnyolcad” ilmus 2004. Aastatel 2003 ja 2004 osales Esztenás mitmetel festivalidel Poolas, Leedus, Ukrainas ja Ungaris.
Loe lähemalt »

Folkmuusikal "Nuga terava" (Eesti)

Pelgulinna folklooriklubi ja ansambel Sisters by Mistake.

Projekt Kalevipoeg
Projekt Kalevipoeg on hulk andekaid noori inimesi, kelle vajadus ennast väljendada realiseerus seekord folkmuusikali näol. Muusikali autorid - Kreete, Liisi ja Maali - on rahvamuusikaga tegelenud juba maast madalast, nii lauldes ja pilli mängides kui ka teiste pillimeeste saatel tantsu lüües. Kampa võeti ka lähimad sõbrad, tuttavad ja Pelgulinna Folklooriklubi liikmed, kes ühel või teisel moel ilusad-targad-osavad. ...
Loe lähemalt »

KIHNU POISID (Eesti)

Oleme 10 aastat tegelenud pillimängimisega ja pidanud maha sadu pidusid. Viljeleme rahvalikku tantsumuusikat, millest suure osa moodustavad Kihnu meremeeste laulud. Just meri ja meremehed on meile eriti südameläedased. Suurimaks saavutuseks peame oma äsja saabunud heliplaati, millele jõudsid lood meie raudvaramust.
Loe lähemalt »

Kratt (Eesti)

Esitame põhiliselt hoogsamaid eesti rahvaviise, sekka iiri ja inglise lugusid – eks ikka selliseid, mille järgi on hea tantsu vihtuda! Samas püüame repertuaaris hoida põhiliselt just neid rahvaviise ja –laule, mida teised eesti ansamblid veel esitanud ei ole. Meie eesmärgiks pole lugudele keerukate seadete loomine, vaid rõõmus ja elutruu esitamine ilma liigsete džässielementideta. Loodame, et meie muusika haarab kuulajaid igast küljest, mitte ainult suunal lava -> saal.

Meie koosseisu kuuluv...
Loe lähemalt »

Krää (Eesti)

Krää on Tartus tegutsev ansambel, kelle repertuaaris on regilaulud, nende
töötlused ja pillilood.
Tahame olla traditsioonilised laulus ja ebatavalised pillimängus. Teeme
muusikat iseenda rõõmuks ning loodame, et see meeldib ka teistele.
Loe lähemalt »

KUKERPILLID (Eesti)

Kunstiülikooli üliõpilaste moodustatud folkansambli esimene avalik esinemine oli 01.aprillil 1972.aastal Eesti Reklaamfilmi telesaates. Sellest ajast on esinetud nii Eesti kui muu maailma lavadel nii üksi kui eesti tuntud lauljate ja tantsurühmadega, esitatud rahvalaule, kantrimuusikat (eriti bluegrass- ja Cajun-stiili), rockabilly’t ja omaloomingut, võidetud auhindu festivalidel, uuritud läbi rahvamuusika arhiivid ja lindistatud laulikute laule kõikjal Eestis. Salvestatud on mitusada laulu ja p...
Loe lähemalt »

Lastehommik - folkmuusikal "Hiire väimees" (Eesti)

Liivaku lasteaia lastelt.
Loe lähemalt »

Lastehommik - Pernu Läte (Eesti)

Pernu Läte on Pärnus tegutsev pärimusmuusikaansambel, kelle repertuaaris on regilaulud, nende töötlused ja pillilood nii Eestist kui ka mujalt. Pernu Läte on alustanud oma tegevust 2005 a. novembris.
Tegutsema on ajendanud soov tegeleda pärimusmuusikaga ja seda teistega jagada, kaasates tegevusse oma lapsi ja õpilasi, lootes, et viimasedki kunagi jätkavad meie poolt alustatut.
Meie ansambli teeb eriliseks vanuseline koosseis. Nimelt kõige nooremad liikmed on Mirjam (4 a) ja Kätlin (6 a).
M...
Loe lähemalt »

NIKNS SUNS (Eesti)

Ürgne on Eesti mehe hääl. Sama ürgne on ka seitsmest mehest koosnev fenomenaal-rahvuslik-ägemuusika ansambel Nikns Suns, kes haugub, lõriseb ja murrab oma muusikaga nagu vikat loogu!
Loe lähemalt »

Pillipiigad (Eesti)

Kose Muusikakooli folkansambel "Pillipiigad" on asutatud 1987.a mais Juhendajateks on Juta Helilaid ja Angelika KadarikAnsambli liikmeteks on tütarlapsed 9-22 eluaastani kolmes vanuserühmas kes õpivad Kose muusikakoolis erinevaid pille või on juba lõpetanud selle..
Ansamblis osalemine võimaldab õppida ja omandada rahvakultuuri erinevaid kunste,
et mitte lasta hääbuda oma kultuuril.
Õpitakse regilaulu, seatud rahvalaulu, rahvalikku instrumentaalmuusikat.
Osaletakse oma kooli, valla, maako...
Loe lähemalt »

REGIRÄHN (Eesti)

Regirähnad on grupp noori muusikuid, kes esitavad regilaule ning eesti
rahvamuusikast inspireeritud tekste reggae-muusika saatel. Hea muusika
headelt esitajatelt.

Bändi vokalistist võib lähemalt lugeda leheküljelt http://www.lejalgenes.ee/profiles/?id=6

Loe lähemalt »

Toomas, Kristjan ja Jalmar (Eesti)

Trio mängib setohõngulisi vanu tantsulugusid värskemal moel. Karmoška traditsioonilist kõla toetavad noorem rahvapill - metallkeeltega akustiline kitarr ning vanemate pillide perekonnast valik lihtsamaid löökpille. Tulemuseks on rohkem särtsu ja sära koos töötluse hetkedega, mis jätavad pärimustantsule võimaluse muutumatuna säilida. Selle seltskonna esimesed proovilennud!

Loe lähemalt »

Tsibipudina´ (Eesti)

Tsibipudina´ on välja kasvanud 2005. aastal esietendunud Theatrumi etendusest "Pido pahandusõga", mis ühendas Võrumaalt pärit võrukeelset rahvapärimust ning võru autorite eesti- ning võrukeelseid tekste. Lisaks Tallinnale käisime ringreisil Lõuna-Eestis ning Kaika suveülikoolis.
Praeguses kavas jutustame rahvapärimuslikke jutte, mis on kokku kogutud Emakeele Seltsi murdekorrespondentide poolt aastatel 1940-61 ning kõneldud kohalikus vanemas murdekeeles ning räägivad enne 1900.-ndat aastat sü...
Loe lähemalt »

TUULELÕÕTSUTAJAD (Eesti)

Ansambel Tuulelõõtsutajad sündis 2000. aasta suvel, kui esmakordselt astuti üles Viljandi pärimusmuusika festivalil. Tegelikult esineti sama nime all juba aasta varem, samuti Viljandis. Siis oli tegu aga ühe osaga koosluse Tuulekandled liikmetest, kes hirmsasti vabalaval lõõtspille mängida tahtsid. Võibki öelda, et ansambel kasvas välja Tuulekanneldest, sellele vihjab esiteks juba nimi ning ka see, et kolm ansambli liiget - Juhan, Siim ja Priit - kõik kunagi Tuule Kanni käe all kandlemängu õppi...
Loe lähemalt »

Varavalge (Eesti)

Varavalge eelkäijaks võiks pidada ansambel JUH!i, kuigi eelnimetatud bändi koosseis oli pisut suurem ja pillid ning seetõttu ka kõla olid hoopis teised. Nime ja koosseisu vahetus toimus 2006. aasta suvel, kui tekkis mõte eksperimenteerida plokkföötide ja kandlega. Nüüd on aga mõtetest juba pillilood saanud ning hirmsasti tahaks öelda, et Varavalge on parasjagu võimas. Ja omajagu õrn. Ja piisavalt omapärane.

Loe lähemalt »

VIRRE (Eesti)

Ansambel sai esmakordselt kokku 1998. aastal Baltimore'i Eesti Majas. Esimesed paar aastat koosnes ansambel kolmest liikmest (2 viiulit ja kitarr) ja esinemisnimeks oli "Torop, Jaama, Kaasik". 2001. aastal ühines nendega neljas liige (löökpillimängija). Samal aastal leiti ka nimi, mis esindab ühtmoodi hästi nii ansamblit kui ka selle esitatud muusikat - "Virre". Ehk nagu virre, millest aja jooksul saab kasvades ja tugevemaks muutudes hea õlu, nii ka on grupi muusikaga - see läheb aastatega ...
Loe lähemalt »

ZEF (Prantsusmaa)

ZEF sai alguse kahe lõõtspilli koostööst, hiljem liitusid viiul, rataslüüra, kitarrid ja flöödid. See kooslus lõi kohe täiesti uue kõla folkmuusika maailmas. Pillimehed (ansambli liikmeteks on 7 noort meest) on kõik pärit väga erinevatest muusikalistest maailmadest, mis moodustab kokku enneolematult julge, särava ja rõõmust pulbitseva helipildi. ZEF esitab traditsioonilisi tantse täiesti uues vormis, nii et keegi ei tunne ennast kõrvale jäetuna, vaid kõik on kutsutud osa saama reggae-reilendrit...
Loe lähemalt »